Centrum Powiadamiania Ratunkowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:

Poznawali pracę urzędników

Z uczniami Szkoły Podstawowej w Niedźwicach w gminie Koprzywnica spotkała się wojewoda Agata Wojtyszek. Podczas odwiedzin dzieci miały okazję zapoznać się z pracą urzędu wojewódzkiego.

Uczniowie wizytę rozpoczęli od poznawania specyfiki pracy w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, gdzie w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego mogli zobaczyć, w jaki sposób pracownicy urzędu czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Poznali również pracę operatora numeru 112, a następnie zwiedzili Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, gdzie dowiedzieli się wielu ważnych informacji dotyczących wyrobienia paszportu.

Po zapoznaniu się z pracą urzędu, uczniowie otrzymali od wojewody Agaty Wojtyszek drobne upominki z logo Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Podczas spotkania wojewoda wręczyła również swoim gościom wyróźnienia w postaci pucharów i medali, które uczniowie zdobyli podczas sierpniowego obozu sportowego w Jastarni. Zawody podczas wyjazdu zorganizowane zostały aż w 8 kategoriach.