Centrum Powiadamiania Ratunkowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:

Piknik na koniec wakacji

Na mnóstwo atrakcji mogli liczyć goście rodzinnego pikniku „Wojewoda dzieciom”, który zorganizował wojewoda Zbigniew Koniusz z okazji końca tegorocznych wakacji.

Przedsięwzięcie odbyło się na placu przed budynkiem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Była to atrakcyjna propozycja dla tych, którzy zechcieli aktywnie spędzić czas wraz ze swymi najbliższymi. Chętnych do wspólnej zabawy nie zabrakło – z zaproszenia wojewody skorzystało wielu mieszkańców Kielc i naszego regionu.

Dzieci mogły liczyć na mnóstwo darmowych atrakcji, a były wśród nich m.in. dmuchańce, suchy basen z kulkami, żyroskop, gry i zabawy z dawnych lat, kącik dla maluchów, a także pokazy strażackie, pokazy karate, stoiska wojska, służb mundurowych oraz smakołyki: pop corn i wata cukrowa. Wszyscy chętni mogli otrzymać także ilustrowaną książkę z wierszami wojewody o szkole, wraz z dedykacją autora.

 – To już koniec letnich wakacji i czas powrotu do szkolnej nauki. Pamiętajcie, że szkoła to także świetne miejsce - zdobywacie tam wiedzę niezbędną do przyszłego, dorosłego życia oraz zawieracie nowe przyjaźnie. Dziękuję, że dziś jesteśmy tu razem – mówił do swych najmłodszych gości wojewoda Zbigniew Koniusz.

W przedsięwzięcie wojewody włączyli się partnerzy: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka Policji, Straż Graniczna, Areszt Śledczy, 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, Straż Miejska, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Dyspozytornia Medyczna, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Wodociągi Kieleckie, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.