Centrum Powiadamiania Ratunkowego

www.kielce.uw.gov.pl

Aktualności

Aktualnie znajdujesz się na:

Rodzinny piknik przed urzędem

Na rodzinny piknik „Zrób dziecku paszport na wakacje” zaprosił wojewoda Józef Bryk.

Dla najmłodszych, a także tych starszych mieszkańców Kielc i naszego regionu przewidziano wiele atrakcji: konkursy z nagrodami, dmuchańce, malowanie twarz, koło fortuny, popcorn i wata cukrowa czy strefa relaksu. Powodzeniem cieszyła się oferta stoisk wystawionych przez partnerów tego wydarzenia: m.in. policję, wojsko, straż pożarną, straż miejską, straż graniczną, inspektorat transportu drogowego, lasy państwowe, izbę administracji skarbowej, areszt śledczy, przedsiębiorstwo zieleni, wodociągi kieleckie, polski czerwony krzyż.
Głównym celem akcji była możliwość złożenia wniosku paszportowego w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Piknik zorganizowano z myślą o osobach, które w dni powszednie nie mogły złożyć wniosku o wydanie paszportu. Akcja wojewody świętokrzyskiego spotkała się z dużym odzewem.

Akcja wojewody świętokrzyskiego stanowiła również wspaniałą okazję do promocji numeru alarmowego 112. To dzięki takim spotkaniom, najmłodsi mogą nauczyć się podstawowych zasad postępowania w sytuacji zagrożenia i wiedzieć, jak szybko i skutecznie wezwać pomoc.